ON-OFF SICAKLIK KONTROL CİHAZLARI

Marka: EMKO
Ürün Kodu: EMKO001

 

On/Off Sıcaklık Kontrol Cihazları  

   
Dijital ON/OFF Sıcaklık Kontrol Cihazları Kontrol Formu Boyutları Giriş Tipi  Çıkış Şifre Koruma Buzzer Gösterge
ESM-4410 Dijital ON/OFF 48x48mm J.K Pt-100 PTC 1x7A röle Yok Yok 3 Dijit
ESM-7710 72x72mm 1 or 2 x 7A röle
ESM-9910 96x96mm
ESM-3710 77x35mm PTC,Pt-100 Pt-1000 J,K 1X10A röle veya 1XSSR çıkış
ESM-1510 DIN Rail PTC,Pt-100 Pt-1000 J,K 1X5A röle

 

 

 

 

 

 

 

ESM-xx10 serisi kontrol cihazlarımız sıcaklık değerinin kontrol edilebilmesi için kullanılır. Kullanıcı tarafından programlanabilen özellikleriyle pek çok uygulamada kullanılabilir. Başlıca cam, plastik, petro-kimya, tekstil, otomotiv, makine imalat sektörlerinde kullanılır. ESM-xx10 serisi cihazlarımız On/off kontrol formu ile çalışmaktadır.

On/off kontrolü ısı kontrolünde kullanılan en basit kontrol şeklidir. On/off cihazlarımız çıkışta bağlı olan aygıta açık/kapalı olarak çıkış verir, fakat orta seviyesi yoktur. On/off kontrol cihazları çıkışı sadece ulaşılmak istenen sıcaklık değeri aşıldığı zaman değiştirir. Örnek olarak, bir ısıtma uygulamasında çıkış sıcaklık istenen değere ulaşana kadar sürekli açık olacaktır, bu set değerini aştığında ise çıkış kapanacaktır. Bu operasyon çeşitli dalgalanmalar oluşturabileceğinden, kullanıcı tarafından hysterisis değeri girilmesi gerekir. Böylelikle istenen değerden sadece hysterisis değeri kadar fark oluştuğunda çıkışımız değişir ve kullanılan valf ve benzeri çıkışta bağlı olan aygıtlar zarar görmez. Kusursuz sıcaklık kontrolü gerekmeyen sistemlerde On/off cihazlarımız rahatlıkla kullanılabilir. Daha hassas uygulamalarda ise PID kontrolü yapan cihazlarımız tercih edilmelidir.

5 farklı çeşit ESM-xx10 serisi cihazlarımız bulunmaktadır. Kolay seçim yapabilmeniz için yukarıdaki karşılaştırma tablosunda aralarındaki farklılıklar belirtilmiştir.