PID Sıcaklık Kontrol Cihazları

Marka: EMKO
Ürün Kodu: EMKO003

 

 

PID Sıcaklık Kontrol Cihazları 

 

PID Sıcaklık Kontrol Cihazları Kontrol Formu Boyutlar Giriş Tipi Çıkış Şifre Koruma Buzzer Gösterge
ESM-4420 Dijital ON / OFF P,PI,PD PID 48x48mm Universal SSR+1x7A Röle 2x7A Röle Var Yok

4 dijit proses 
4 dijit set

ESM-7720 72x72mm
ESM-9920 96x96mm

 


 

ESM-xx20 serisi proses kontrol cihazları, endüstride sıcaklık değerinin ölçülmesi ve kontrol edilmesi için tasarlanmıştır. TC ve RTD sıcaklık ölçme girişi, röle veya SSR sürücü kontrol çıkışları, alarm fonksiyonları ile pek çok uygulamada kullanılabilir. Başlıca cam, plastik, petro-kimya, tekstil, otomotiv imalat sektörlerinde kullanılır. ESM-xx20 serisi cihazlarımız PID kontrol formu ile çalışmaktadır.

 

PID kontrol cihazları Proportional , Integral ve Derivative yahut PID konrolü sağlar. Proportional (P, Oransal) Kontrol On/Off Kontrolde oluşan dalgalanmaları minimuma indirmek için kullanılır. Ortam sıcaklığı istenilen sıcaklığa yaklaştıkça, ısıtıcıya verilen çıkış gücü belli bir oranla azalır. Bu yöntem ile daha dengeli bir sıcaklık kontrolü sağlanır, hedefi aşan ani ve aşırı ısı artışları (overshoot) önlenir. Sistemdeki değişiklere yanıt vermesi için ayrıca Integral (I) ve Derivative (D) kontrolü de eklenebilir. Böylelikle en hassas ve dengeli sıcaklık kontrolü sağlanabilir. Isı kaybının çok olduğu, kütlenin değiştiği ya da kütle küçüklüğünden enerji kaybının çok olduğu sistemlerde mutlaka PID ısı kontrol cihazlarımız tercih edilmelidir. Cihazlarımızın Auto-tune özelliği bulunmaktadır. 
 

Bu seride 3 farklı cihaz bulunmaktadır. Aralarındaki farklılık ise sadece boyutlarıdır. Ayrıca ürün sayfalarından detaylı bilgi içeren ürün manuellerine ulaşabilirsiniz.